Jeszcze więcej możliwości

Luty zakończyliśmy bardzo mocnym akcentem. Ostatniego dnia tego miesiąca nasza szkoła podpisała porozumienie z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczniowie gimnazjum i liceum będą mogli uczestniczyć w zajęciach, wykładach, konwersatoriach i spotkaniach organizowanych przez Instytut Filologii Polskiej UAM. Pracownicy naukowi Uniwersytetu również w naszej szkole poprowadzą warsztaty związane z literaturą i językiem polskim.

Zainteresowani, po uprzednim uzgodnieniu terminu, będą mogli korzystać z konsultacji dotyczących zagadnień językowych i literaturoznawczych. Pracownicy naukowi wydziału zapewniają, że chętnie podzielą się swoją wiedzą z młodymi ludźmi.

Tego typu zajęcia pozwolą lepiej przygotować się do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych; ułatwią rozpoczęcie kolejnego etapu edukacyjnego. Młodzież będzie miała szansę, poszerzać swoje zainteresowania, rozwijać pasje oraz poznawać tajniki pięknej ojczystej mowy.

Warto dołożyć wszelkich starań, by wykorzystać możliwości, jakie daje podpisana umowa.