Salezjanie znów najlepsi !

Uczniowie drugich klas gimnazjalnych – Zuzanna Bandosz, Aleksandra Sucharska oraz Jan Kolanowski stworzyli zgrany zespół, który 18.06.2014 zdobył pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie „Geografia z matematyką za Pan Brat”, organizowanym przez Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza. Dodatkowo Ola Sucharska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Konkurs ten, tworzony pod patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wymagał od uczniów wiedzy zarówno z matematyki jak i z geografii oraz sprawdzał umiejętności plastyczne. Uczestnicy w pierwszej części konkursu rozwiązywali test składający się w większości z zadań wymagających dokonania obliczeń. Drugi etap polegał na zaprojektowaniu wycieczki turystycznej po wylosowanym obszarze Polski. Efektem pracy zespołu była namalowana przez uczestników mapa oraz  opis trasy wycieczki, uwzględniający walory turystyczne i kulturowe danego miejsca.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy wykazali się nie tylko wiedzą ale również umiejętnością pracy w grupie!

Zajrzyj do galerii.