Udział gimnazjalistów w wykładach Instytutu Filologii Germańskiej

Gimnazjaliści z naszej szkoły brali udział w wykładach otwartych, przygotowanych przez Instytut Filologii Germańskiej. 25 kwietnia grupa uczniów z klas III a/b uczestniczyła w multimedialnym wykładzie zatytułowanym „Euro 2016 z perspektywy języka, czyli językowy obraz piłki nożnej”, wygłoszonym przez prof. dra hab. Janusza Taborka, kierownika Zakładu Gramatyki Opisowej Języka Niemieckiego. Wówczas mieliśmy okazję prześledzić język ze świata piłki nożnej, równie emocjonujący i interesujący co wydarzenia sportowe.

6 czerwca z kolei uczniowie z klasy II c PGS wzięli udział w wykładzie pt. „Szlachetny Polak” i „piękna Polka” – o instrumentalizacji niemieckich stereotypów o Polakach w „długim XIX wieku” przygotowanym przez dr Annę Kochanowską-Nieborak oraz dr Ewę Płomińską – Krawiec z Zakładu Historii Literatury Niemieckiej.

Kolejny rok mogliśmy wzbogacać swoją wiedzę z zakresu historii, kultury i samego języka krajów niemieckojęzycznych dzięki porozumieniu pomiędzy Instytutem Filologii Germańskiej a Publicznym Gimnazjum Salezjańskim. Dziękujemy Pani dr hab. Justynie Krauze – Pierz, która czuwa nad organizacją całego przedsięwzięcia.