Dzień Europejski – raz jeszcze …

W piątek 28 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Europejski. Klasy 4-6 PSSP, PGS oraz PSLO przygotowały w swoich salach informacje na temat wylosowanego państwa należącego do Unii Europejskiej. Uczniowie odwiedzali poszczególne sale, poznając symbole państwowe, kulturę, języki oraz przysmaki z różnych zakątków Europy.

Podziwiając różnorodność państw Unii Europejskiej, uczniowie w każdej sali odpowiadali na pytania dotyczące danego państwa. Na koniec wszystkie odpowiedzi zostały zebrane i podliczone. W kategorii klasy 4-6 PSSP najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzieliła klasa 4b, natomiast w kategorii PGS-PSLO dwie klasy zdobyły taką samą ilość punktów – klasa 2c PGS oraz 3a PGS. W połowie maja odbyła się dogrywka, w wyniku której wyłoniono zwycięzcę – klasę 3a PGS. Dla zwycięskich klas zostały przewidziane drobne nagrody!

Dziękujemy nauczycielom, rodzicom i uczniom za zaangażowanie w przygotowanie tego dnia.
Agnieszka Maląg i Anita Stawik

Zapraszamy do galerii.