Dzień Profilaktyki – Nie daj si stresowi

Nie daj się stresowi!

Za nami kolejna edycja Dnia Profilaktyki! W tym roku przyjrzeliśmy się bliżej stresowi, który to jest obecny w naszym życiu niemalże każdego dnia. Z wykładu zaprezentowanego przez uczennice z klasy 2 PSLO pod opieką pani Grażyny Tarnowskiej uczniowie dowiedzieli się jak długotrwały stres wpływa na nasze zdrowie. Następnie podzieleni na grupy mogli spróbować okiełznać stres poprze różne aktywności oraz techniki relaksacyjne. Dziewczyny z klasy 2 PSLO przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek układy choreograficzne, bo wiadomo nie od dziś, że aktywność fizyczna to świetny sposób na walkę ze stresem.

Pani Urszula Szymańska wraz z pomocnikami zorganizowała niezwykłą pracownie sztuki! Poprzez rysunek, malarstwo, rzeźbę oraz podziwianie wybitnych arcydzieł sztuki każdy mógł choć na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego. Niektórym uczniom najbardziej podobała się strefa relaksu – sala, w której na miękkich pufach i materacach można było choć przez chwilę oddać się błogiemu relaksowi przy dźwiękach muzyki. O sposobach walki z nadmiernym stresem, szczególnie w czasie egzaminów, opowiedzieli uczniom studenci z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, którzy przeprowadzili warsztaty pełne praktycznych porad. Z atrakcji tego dnia skorzystali zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

Serdecznie dziękuję nauczycielom oraz uczniom z 2 PSLO, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego Dnia Profilaktyki!

Agnieszka Maląg