Brytyjska Debata Parlamentarna

Dzisiaj w naszej szkole w klasie I LO odbyła się Brytyjska Debata Parlamentarna, na której obecni byli uczniowie klas 3 gimnazjum. Tematem dyskusji brzmiał: Żyć w małżeństwie czy jako singiel? Dzięki debatowaniu w języku angielskim uczniowie nie tylko rozwijali umiejętności językowe, ale również ćwiczyli wyrażanie własnych opinii i skuteczne argumentowanie wyrażanych przez siebie poglądów. Ponadto mieli okazję uczestniczyć i tworzyć ściśle określoną strukturę Debaty Parlamentarnej, zachowując przy tym wszystkie założenia oraz porządek obrad. Dało im to możliwość zastosowania wcześniej poznanego tematycznego słownictwa oraz struktur gramatycznych w skontekstualizowanej sytuacji, którą jest Debata Parlamentarna. Udział w debacie wziął zaproszony gość pan Marek Simon.

Fotorelacja w galerii – zapraszamy.