Światowy Dzień Walki z Głodem

We wtorek 16.10.2018 obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem. Jest to to akcja, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, która nie dotyczy wyłącznie krajów III świata, ale również Polski oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci.
Dlatego w tym dniu Szkolne Salezjańskie Koło PCK organizuje w szkole kiermasz, z którego cały dochód przekażemy do Polskiego Czerwonego Krzyża – oddział w Poznaniu, który przeznaczy te pieniądze na dofinansowanie obiadów dla dzieci z ubogich rodzin. Bardzo wszystkich serdecznie zapraszamy na nasz kiermasz! Jeżeli ktoś jest na diecie, a też chciałby pomóc, to nie musi brać od nas słodkiej lukrowanej babeczki! Może wrzucić pieniążek do naszej puszki z napisem : Wrzuć złotówkę na grochówkę!! Otwórzmy swoje serca!

Agnieszka Maląg – opiekun Szkolnego Salezjańskiego Koła PCK