Podsumowanie RIO 2018

Minęło już sporo czasu od zakończenia Ratajskich Igrzysk Olimpijskich 2018, ale warto jeszcze wspomnieć o ich najważniejszych momentach dla Zespołu Szkół Salezjańskich.

Wszystko rozpoczęło się 10 września w SP 20. Na ceremonii otwarcia Igrzysk było wielu wybitnych Olimpijczyków. Tuż obok nich nasi reprezentanci, a byli nimi uczniowie klas IV a i VI c. Warto podkreślić, że bardzo istotnym elementem ceremonii było wniesienie flagi Olimpijskiej na teren szkoły, którego to dokonały dziewczęta z naszej drużyny unihokeja, które w minionym sezonie osiągnęły wiele wybitnych wyników sportowych.

Przypomnę również miejsca na podium zajęte przez naszych sportowców:

• II miejsce piłkarzy nożnych (zarówno PSSP jak i PSLO),
  • II miejsce drużyny „Dwóch Ogni”,
  • I miejsce siatkarzy plażowych,
  • III miejsce siatkarek plażowych,
  • trzy I miejsca skoczków w dal,
  • trzy II miejsca skoczków w dal,
  • trzy III miejsca skoczków w dal,
  • dwa I miejsca sprinterów,
  • II miejsce sprinterki,
  • dwa III miejsca sprinterów,
  • trzy miejsca na podium wywalczyli przełajowcy.

Wszystkiego dopełniła ceremonia zakończenia Igrzysk w sali sportowej SP 20. Uroczystość uświetnili ponownie Olimpijczycy, a ważnym jej elementem było wręczenie medali lekkoatletom.

Gratulacje dla naszych Olimpijczyków!

Fotorelacja w galerii – zapraszamy.