Gość na lekcji języka niemieckiego

Poniedziałek, 19 listopada to była dla nas okazja, by rozszerzyć zakres swojego języka niemieckiego. Po raz kolejny w naszej szkole gościł pan Krzysztof Sabiniewicz, by podzielić się z nami swoim doświadczeniem i pasją. Podczas wizyty w klasie 2 liceum, nasz gość przygotował do opracowania niemiecką piosenkę – “Männer”. Na początku wysłuchaliśmy jej, a następnie dostaliśmy tekst do przetłumaczenia. Byliśmy podzieleni na grupy, więc każdemu dobrze się pracowało, mógł się wykazać swoimi umiejętnościami. Następnie razem z panem Sabiniewiczem szukaliśmy tego co jest w piosence prawdą, a co tylko stereotypem. W klasie pierwszej liceum nasz gość opowiadał o karnawale. Mówił nam jak jest w Niemczech obchodzony, co jest przygotowywane. Mogliśmy poznać zupełnie inną kulturę, jakiej w Polsce nie doświadczymy.

Z obu lekcji uczniowie wychodzili szczęśliwi i zadowoleni z nowej wiedzy. Takie zajęcia są wspaniałym pomysłem na odskocznię od normalnych lekcji – oczywiście od czasu do czasu. Już teraz czekamy na kolejną lekcję!

Fotorelacja w galerii- zapraszamy.