Świętujemy Dzień Liczby PI – Dzień Matematyki i Informatyki

W czwartek 14.03 w naszej szkole odbył się Dzień Matematyki i Informatyki dla klas 4-7PSSP.
W programie odbyły się następujące konkurencje: na początku uczniowie zmierzyli się z matematyczną krzyżówką  – liderem została klasa 5a oraz quizem informatycznym – klasy zwycięskie 5b i 7b. Uczniowie mieli również okazję zaprezentowania swoich możliwości poetyckich układając wiersz lub piosenkę o treści matematycznej lub informatycznej. Twórczość grup klasowych mogliśmy podziwiać podczas publicznego występu – zwycięzcy:  I miejsce klasa 5a, II miejsce klasa 4c, III miejsce klasa 7a. Niewiarygodnym wynikiem zakończyła się konkurencja dotycząca zapamiętania liczby Pi – I miejsce z wynikiem 273 liczby w rozwinięciu liczby Pi zdobyła uczennica klasy 7b Nadia Antkowiak. Nie zabrakło też matematycznych słodkości – wśród ciast, ciastek, babeczek, tortów, I słodkie miejsce zdobyła uczennica klasy 7b, która przygotowała chrupkowo – czekoladowe liczydło matematyczne.Konkurencją kończącą Dzień Matematyki i Informatyki był teleturniej 1z10, gdzie przedstawiciele klas 4-7 mogli sprawdzić swoją wiedzę matematyczno – informatyczną odpowiadając na łatwe i trudniejsze pytania. Podsumowując otrzymaną punktację w każdej konkurencji – zwycięzcą Dnia Matematyki i Informatyki została klasa 7b.

Gratulujemy !

Fotorelacja w galerii – zapraszamy.