Dzień Świętego Patryka u Salezjanów

17 marca w Irlandii obchodzona jest jedna z huczniejszych uroczystości znana jako Dzień Świętego Patryka. Głównym symbolem jest trójlistna koniczynka, która posłużyła patronowi do wyjaśnienia istoty Trójcy Świętej. Liczne parady organizowane są w Irlandii, ale również w krajach na całym świecie, także w Polsce święto staje się coraz bardziej popularne. W tym roku w niedzielę 17 marca w Poznaniu można było podziwiać zielone iluminacje. 15 marca także w Zespole Szkół Salezjańskich bardzo się zazieleniło. Uczniowie przebrali się w kolorowe stroje, klasa 7B przygotowała zielony kiermasz charytatywny, z którego całkowity dochód (ponad 400 zł) przeznaczyli na dom dziecka w Poznaniu. Młodsze klasy udekorowały drzwi w typowe wzory i symbole kojarzące się z tym świętem i Irlandią. Uczniowie klas 7, 8 oraz gimnazjum wzięli udział w konkursie wiedzy. Jury po długich i burzliwych naradach wybrało szczęśliwych zwycięzców w poszczególnych eliminacjach.

A oto wyniki konkursów:

Konkurs na dekorację drzwi:

I miejsce – klasa 2A (sala 115) (28,5p/30p)

II miejsce – klasa 2B (sala 110) (27p/30p)

III miejsce – klasa 3A (sala 106) (26,5p/30p)

Konkurs na najbardziej zielony strój:

I miejsce – Antoni Błaszczyk 3A

II miejsce – Franciszek Rosada 8C

III miejsce – Kalina Czajkowska

Quiz wiedzy na temat Dnia Świętego Patryka

I miejsce – Filip Juszczak 8B (9p)

II miejsce – (ex aequo): Stanisław Skapiński, Anastazja Wikiera, Witold Kuczma (8p)

III miejsce – (ex aequo): Stanisław Golka, Aleksandra Krasińska, Barbara Dachtera, Julia Koralewska, Maria Rister, Natalia Rasztar, Oskar Prusinowski, Julia Szymczak (7p)

Wszystkim szczęśliwcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w czwartek po odbiór nagród.

Fotorelacja w galerii.