Szkolny konkurs plastyczny z języka francuskiego

Serdecznie zapraszamy wszystkich  uczniów do wzięcia  udziału w I Szkolnym Konkursie Plastycznym z języka francuskiego: Moja ulubiona scena z Mikołajka, Małego Księcia  lub Dzwonnika z Notre Dame ”.

Zgłoszenia przyjmuje p. Małgorzata Matwijów do 27 maja

Cele konkursu

– motywowanie do poznawania dziecięcej i młodzieżowej literatury francuskojęzycznej

– zainteresowanie dzieci i młodzieży zjawiskiem kulturą Francji

– rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej

– inspirowanie do pracy twórczej

Uczestnik ma za zadanie przygotować pracę plastyczną, obrazującą postać lub jakąś scenkę z wybranej lektury.

Jest to konkurs na pracę malarską lub rysunkową na papierze i tylko takie prace będą oceniane.

Dopuszczalny format: A4, A3, A2 (format A2 ma wymiary 84×42 cm).

W ocenie pracy weźmiemy pod uwagę: pomysł, staranność wykonania i wartości artystyczne.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceum . W konkursie mogą wziąć udział również uczniowie, którzy nie uczą się języka francuskiego. Prace będą oceniane w czterech  kategoriach wiekowych:

– klasy 1-3 PSSP

– klasy 4-6 PSSP

– klasy 7-8 PSSP i 3 PGS

– klasy 1-2 PSLO

Prace zostaną wywieszone w holu/ korytarzu szkolnym.

Podpisane prace ( imię i nazwisko, klasa, tytuł wybranej lektury) należy dostarczyć do 27.05. 2019r. do p. Małgorzaty Matwijów