Pomagamy dzieciom z Madagaskaru!

Szkolne Koło PCK zachęca do przyłączenia się do akcji pomocy dzieciom z Madagaskaru. Projekt „Studenci UAM bez Granic” to inicjatywa Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej, działającego na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W tym roku projekt  organizowany jest  po raz 5.  Co roku wspierane są inne placówki edukacyjne. W ubiegłych latach wolontariusze byli  w Tanzanii, Paragwaju, Indonezji i w Nepalu. Tym razem jadą na Madagaskar, już po raz drugi.

Zbieramy materiały papiernicze dla dzieciaków ze szkoły  College St. Joseph, z małej miejscowości Ambohidratrimo i z domu dziecka, który jest  pod opieką Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru.

Zbieramy przybory szkole, które przydadzą się dzieciakom w codziennej nauce.

Prosimy przynosić :

– czerwone, czarne, zielone, długopisy

– skakanki, piłki

– ołówki

– temperówki

– kredki

– gumki do mazania

– piórniki

– kleje

– nożyczki

– kolorową kredę

– pisaki

– kolorowy papier

– papier rysunkowy

– cyrkle

– linijki, ekierki, kątomierze

Zbiórka potrwa do poniedziałku 10.06.2019. Przybory prosimy dostarczyć do sali numer 1 lub bezpośrednio do pani Agnieszka Maląg.