Nietypowa lekcja przyrody w klasie 4a

W dniu 13 maja 2019 r. w klasie 4a odbyła się nietypowa lekcja przyrody. Odwiedziła nas Pani Lidia z Bosmanem, który jest drugim w Polsce psem asystującym – sygnalizującym dźwięki. Bosman został wyszkolony przez Fundację DOGIQ dzięki współpracy z partnerem Inter Marine Group Sp z o. o. oraz Lions Club Gdynia. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się o roli psa asystującego w życiu osoby niepełnosprawnej. Pani Lidia opowiedziała jak należy się zachować przy psie asystującym (co można, a czego nie można robić),  o procesie szkolenia, a także przypadkach, w jakich psy pomagają osobom niepełnosprawnym. Mogliśmy zobaczyć, jak Bosman pomaga Pani Lidce m.in. sygnalizuje dźwięk telefony, podaje drobne przedmioty, otwiera szufladę. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności czworonożnego przyjaciela. To była dla nas bardzo cenna lekcja.