Przyrodę najlepiej poznaje się w terenie!

18.09.2019 klasa 4 PSSP wzięła udział w zajęciach terenowych w rezerwacie Morasko. Dzięki pracownikowi Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody Salamandra uczniowie nauczyli się rozpoznawać  rodzaje zbiorowisk leśnych, dowiedzieli się  jakie niezwykłe zwierzęta i rośliny zamieszkują nasze lasy oraz jakie pamiątki pozostawił po sobie meteoryt.

Dodatkowo uczniowie mogli przekonać się, czy to co uczą się z podręczników jest prawdą i czy rzeczywiście mech rośnie po północnej strony drzewa. Uczniowie wyznaczali kierunki geograficzne za pomocą kompasu, szukali ptaków i wiewiórek w gałęziach drzew oraz z bliska przyglądali się pracy mrówek.
Na zakończenie zajęć, każdy miał okazję przygotować dla siebie pamiątkę z lasu – kompozycję wykonaną z tego co, można znaleźć w lesie.
Po trzech godzinach spędzonych w w terenie, uczniowie wrócili do szkoły lekko przemarznięci, ale dotlenieni i zadowoleni.
Zapraszam do galerii!