II miejsce w Eko-Rajdzie Drogami Rowerowymi Poznania

W środę 16 maja, nasi uczniowie startowali w V Eko-Rajdzie Drogami Rowerowymi Poznania organizowanym przez Straż Miejską Miasta Poznania wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, przy wsparciu Automobilklubu Wielkopolski.
Impreza była adresowana do uczniów szkół podstawowych i miała na celu propagowanie bezpieczeństwa i partnerskich zachowań uczestników ruchu drogowego, popularyzowanie przyjaznego środowisku środka transportu z wykorzystaniem miejskiej sieci dróg rowerowych oraz promowanie walorów turystyki rowerowej.
Regulamin Rajdu przewidował zjazd zespołów szkolnych pod opieką nauczyciela na teren Ośrodka Rekreacyjnego Rusałka, gdzie uczestnicy przystąpili do rywalizacji w konkurencjach: przepisy ruchu drogowego, eko-wiedza, jazda sprawnościowa rowerem, pomoc przedmedyczna, znajomość fauny i flory lasów Poznania. Po emocjonujących zmaganiach uczniowie wzięli udział w ognisku i zabawach integracyjnych.
W rajdzie uczestniczyło 21 zespołów rowerzystów,a nasza grupa zdobyła II miejsce, nagrody oraz Puchar od Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
Uczestnicy: Jan Czajka, Aleksandra Sucharska, Martyna Manicka, Julia Mrozek, Małgorzata Chrościńska, oraz asystent Jan Parafiński.