IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie “Moja Wielkopolska”

W dniach 12 – 14 kwietnia odbył się w finał IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”, w którym naszą szkołę i nasze miasto reprezentował Michał Budzisz – uczeń klasy pierwszej gimnazjum.
Podczas kwalifikacji, które odbyły się na początku marca w Poznaniu uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy historyczno – przyrodniczo – krajoznawczej. Następnie 20 najlepszych uczniów z całej Wielkopolski spotkało się w Lądzie, aby zaprezentować swój projekt jednodniowej wycieczki. Okazało się, że prezentacja Michała bardzo spodobała się uczestnikom oraz komisji konkursowej. Michał zajął pierwsze miejsce!
Po emocjonujących zmaganiach uczniowie wzięli udział w ognisku i zabawach integracyjnych, a podczas kolejnych dwóch dni pobytu mieli okazję zwiedzić m. in. Nadwarciański Park Krajobrazowy, Ciążeń, Muzeum w Pyzdrach i Seminarium w Lądzie