Pierwszy sportowy sukces w tym roku szkolnym

W piątek 14.09.2012 r. odbyły się eliminacje gminne III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Wzięła w nich udział drużyna chłopców z klas VA, VB i IV PSSP. Drogę mieliśmy dość długą, bo graliśmy na Golęcinie, ale warto było ją przebyć. Na miejscu okazało się, że oprócz nas w turnieju uczestniczą drużyny SP 23, SP 62, SP 27 i SP Da Vinci. Można było z ich strony usłyszeć spore niedowierzanie: “To salezjanie potrafią grać w piłkę?”. Jak się później okazało – całkiem nieźle!

W pierwszym meczu pokonaliśmy SP 23 7:2, choć początek był dość wyrównany. Na szczęście chłopcy złapali swój dobry rytm i zdobywali bramkę za bramką. W drugim spotkaniu graliśmy z trudnym przeciwnikiem, byli to przedstawiciele SP Da Vinci. Szybko wyszliśmy na prowadzenie, a w drugiej połowie podwyższyliśmy wynik na 2:0, lecz niespodziewanie po jednym z niewielu błędów straciliśmy gola na 2:1. Od tego momentu do końca meczu było dość nerwowo, ale udało nam się utrzymać korzystny rezultat do ostatniego gwizdka. Teraz czekał na nas już tylko finał, podczas którego zmierzyliśmy się z SP 27, czyli szkołą pod patronatem Lecha Poznań. Podczas meczu byliśmy bardzo skoncentrowani, już po kilku chwilach prowadziliśmy 3:0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0, potem padły jeszcze dwa gole i mecz wygraliśmy 6:0! Awans do kolejnej rundy był nasz.

Skład drużyny (liczba zdobytych bramek):

Bartosz Kubacha (7), Antoni Parafiński (2), Marcin Pakuła (1), Wiktor Kurzawski (4), Stanisław Kuczma (1), Andrzej Jachowski, Kacper Bąk, Paweł Winter, Wojciech Górski i Piotr Milanowski.

Wyniki
PSSP – SP23 7:2
PSSP – SP Da Vinci 2:1
PSSP – SP 27 (finał) 6:0

GRATULACJE!!!!