Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W miniony poniedziałek, tj. 24 września,  drużyna piłkarska Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego wzięła udział w pierwszej rundzie Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli w nieoficjalnych mistrzostwach Poznania. W fazie grupowej spotkaliśmy się z drużynami: Gimnazjum 23, Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego i Zespołem Szkół Pijarskich. Pierwszym naszym rywalem byli „Pijarzy” i trzeba przyznać, że nie byli oni łatwym przeciwnikiem. Mieliśmy w tym meczu przewagę, którą udokumentowaliśmy  bramkami Marcina Wintera oraz Arkadiusza Bartkiewicza. Pomimo że przez większość czasu gry prowadziliśmy, to walka trwała prawie do końcowego gwizdka. Kolejny mecz rozegraliśmy z reprezentacją Gimnazjum 31, z którą kilka dni wcześniej  w ramach Ratajskich Igrzysk Olimpijskich wygraliśmy 5:1. Ponownie okazaliśmy się lepsi, tym razem wygrywając 3:1, choć przy stanie 2:1, rywale uwierzyli, że mogą nas pokonać. Na szczęście szybko zdobyliśmy trzecią bramkę, dzięki której otrzymaliśmy trzy punkty. Bramki zdobyli: Tobiasz Wala, Paweł Purtak i Marcin Winter. Wynik meczu zagwarantował nam wyjście z grupy i po raz pierwszy w historii Igrzysk PGS znalazło się w gronie ośmiu najlepszych drużyn piłkarskich w Poznaniu. W meczu o przysłowiową „pietruszkę” przeciwko ZSMS nasi piłkarze zdobyli aż sześć bramek, nie tracąc przy tym ani jednej! Już w najbliższy poniedziałek powalczymy o awans do rundy finałowej. Życzymy sukcesu!

Skład drużyny:

Tobiasz Wala, Arkadiusz Bartkiewicz, Jakub Konik, Jurek Świetlik, Michał Błaszak, Dawid Kwiatkowski, Marcin Winter, Paweł Purtak, Mateusz Kowalczyk, Franciszek Cofta, Michał Wawrzyniak i Bartłomiej Gronowski.

Najlepsi zawodnicy drużyny: Mateusz Kowalczyk, Franciszek Cofta i Marcin Winter.

Opiekun: Łukasz Włoch