Nasi medaliści z Ratajskich Igrzysk Olimpijskich

W dniach 17-28 września odbywały się zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 20 Ratajskie Igrzyska Olimpijskie. W rozgrywkach uczestniczyły zarówno szkoły podstawowe, gimnazja jak i szkoły ponadgimnazjalne. Nasze Szkoły Salezjańskie zdobyły w sumie 14 medali.
Oto nasi medaliści:
 • Zuzanna Wiśniewska (klasa VI), bieg na 60 metrów, srebro
 • Weronika Wisoky (klasa VI), bieg na 60 metrów, brąz
 • Marie Abai (klasa IIIb G), bieg na 60 metrów, srebro
 • Wiktoria Drajer (klasa Vb), skok w dal, srebro
 • Tadeusz Bogusz (klasa VI), strzelectwo, srebro
 • Katarzyna Sokołowska (klasa I LO), biegi przełajowe, złoto
 • Dorota Strykowska (klasa II LO), biegi przełajowe, srebro
 • Agnieszka Suchowiak (klasa I LO), biegi przełajowe, brąz
 • Gabriel Brotier (klasa I LO), biegi przełajowe, srebro
 • drużyna piłki ręcznej chłopców – gimnazjum (Etienne Brotier, Arkadiusz Bartkiewicz, Jerzy Świetlik, Jakub Langa, Maurycy Truszkowski, Jakub Piasecki, Marcin Wypych, Tomasz Kowalczyk, Kacper Barełkowski, Michał Wawrzyniak), srebro;
 • drużyna piłki koszykowej dziewcząt – szkoła podstawowa (Weronika Wisoky,  Zuzanna Wiśniewska, Magdalena Pakuła , Maria Frąszczak,  Jadwiga Wyrwińska , Wiktoria Drajer , Katarzyna Zielonacka), brąz;
 • drużyna unihokeja dziewcząt – szkoła podstawowa (Weronika Wisoky, Zuzanna Wiśniewska, Wiktoria Drajer, Oliwia Suchowiak, Katarzyna Zielonacka, Magdalena Pakuła, Joanna Górska, Maria Frąszczak, Jadwiga Wyrwińska, Pola Bąk), srebro;
 • drużyna piłki nożnej chłopców – gimnazjum (Michał Wawrzyniak, Mateusz Kowalczyk, Franciszek Cofta, Tobiasz Wala, Arkadiusz Bartkiewicz, Mateusz Lisiecki, Kacper Barełkowski, Michał Błaszak, Marcin Winter, Paweł Purtak, Bartłomiej Gronowski), brąz;
 • drużyna piłki nożnej chłopców – szkoła podstawowa (Marcel Markiewicz, Krystian Filipowicz, Bartosz Kubacha, Marcin Pakuła, Antoni Parafiński, Wiktor Kurzawski, Piotr Milanowski, Wojciech Górski, Jan Dziabaszewski, Stanisław Kuczma), brąz.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!
Następne Ratajskie Igrzyska Olimpijskie odbędą się za dwa lata.