Pierwszoklasiści PSSP w Teatrze Droga

W poniedziałkowy poranek, 15 października, nasi pierwszoklasiści z klas A i B udali się na spektakl „Historie” do Teatru Droga im. Jana Pawła II. Scenariusz przedstawienia został oparty na postawie opowiadań Bruna Ferrero. „Historie” wprowadziły naszych młodych widzów w klimat refleksji nad potęgą marzeń i siłą optymizmu.
„Historie” to ciąg kilku opowiadań, które metaforycznie tłumaczą konsekwencje zła na świecie i potrzebę dobra i uśmiechu. Obrazy pojawiające się przed oczyma naszej widowni wyzwalały różne emocje i odczucia, pojawiły się chwile śmiechu i radości, a także momenty zadumy. Mądrość i nadzieja płynąca z historii pozostanie dla naszych pierwszoklasistów zachętą do ciągłego duchowego wzrastania oraz do trwania w radości i miłości, bo jak pisał B. Ferrero w jednym swych opowiadań:

Często wystarczy mała, malutka iskierka, by wysadzić w powietrze ogromny ciężar. Wystarczy iskierka dobroci, a świat zacznie się zmieniać. Miłość to jedyny skarb, który rozmnaża się poprzez dzielenie: to jedyny dar rosnący tym bardziej, im więcej się z niego czerpie…”