Pasowanie uczniów klas pierwszych PSSP

“Szkoła, szkoła, nasza szkoła. Choć niewielka, lecz wesoła…”. Takimi słowami rozpoczęła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów. W piątek 12.10.2012 r. w poczet uczniów naszej szkoły zostali włączeni uczniowie klasy 1a i klasy 1b PSSP. Uczniowie najmłodszych klas oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej mszy św., w czasie której wspólnie modlili się o błogosławieństwo dla pierwszoklasistów oraz dla nauczycieli z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Po mszy pierwszoklasiści zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności w przygotowanym przedstawieniu. Następnie uroczyście ślubowali godnie reprezentować naszą szkołę i sumiennie wypełniać uczniowskie obowiązki. Po słowach przysięgi Ksiądz Dyrektor pasował każdego pierwszoklasistę na prawowitego ucznia. Starsi koledzy z ogromną radością powitali młodszych w gronie uczniów.

Od 1 września pierwszoklasiści tworzą wraz z nami szkolną wspólnotę. Dowiedzieli się, że mogą się czuć w murach naszej szkoły jak w rodzinie, w której każdy obok praw ma także obowiązki. Wspólnym uczniowskim obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka, ale nie należy zapominać o radości ze wspólnego przebywania, o przyjaźni i wzajemnym szacunku. Pierwszoklasistom życzymy dużo zapału do nauki, ciekawości świata oraz promiennego uśmiechu każdego dnia.

Gościom oraz rodzicom dziękujemy za przybycie, a chórowi pod dyrekcją Pani Arlety Lehwark dziękujemy za upiększenie naszej uroczystości.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.