IX Kongres Nowego Przemysłu

W dniach  od 10 do 12 października tego roku Patryk Wiśniewski, uczeń klasy 1 PSLO brał udział w IX Kongresie Nowego Przemysłu (w dniach od 10 do 11 października) oraz w Forum Gospodarczym Czechy-Polska (w dniu 12 października).

Na IX Kongresie Nowego Przemysłu omawiane były kwestie przyszłości energetycznej Polski. W trakcie tych 2 dni odbyło się mnóstwo paneli z udziałem wielu postaci ze świata energii. Omawiane były tematy związane z miksem energetycznym  i paliwowym w kontekście lat 2020 – 2050. Wątkiem, który wzbudził uwagę najliczniejszej grupy panelistów, było omówienie ustawy o OZE oraz treści związane z tworzeniem inteligentnych sieci energetycznych i z współdziałaniem energetyki konwencjonalnej i niekonwencjonalnej w ramach tworzenia programu dla dostępnej, pewnej i możliwie jak najtańszej energii.

W piątek (dnia 12 października) po IX Kongresie Nowego Przemysłu odbyło się jednodniowe Forum Gospodarcze Czechy-Polska. W związku z możliwością podjęcia międzynarodowej dyskusji dotyczącej naszych wspólnych rynków na forum przybyło dużo ludzi z kadr zarządzających spółkami obu krajów oraz równie wielu przedstawicieli życia politycznego.

Forum gospodarcze Czechy-Polska odbyło się z udziałem prezydenta Republiki Czeskiej – Vaclava Klausa, prezydenta Rzeczypospolitej Polski – Bronisława Komorowskiego oraz wielu innych zacnych gości. W trakcie zaledwie kilku dyskusji przedstawiciele obydwu krajowych gospodarek wymieniali swoje oczekiwania wobec swoich partnerów w danej dyskusji i opowiadali o tym, jak funkcjonują firmy na rynkach – polskim i czeskim. W trakcie forum można było dzielić się poglądami z ludźmi uznanymi za autorytety w danej dziedzinie i wspólnie wypić kawę.