Jesteśmy w finale…

„Jego chwała będzie zawsze na moich ustach”.

Pod takim hasłem odbywa się tegoroczny I Wielkopolski Konkurs Poezji Religijnej.

W sobotę 27 października w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu uczniowie naszych Szkół: Maksymilian Kozłowski i Karol Wróblewski – PSSP, Aleksandra Binczewska, Jadwiga Płuciennik i Barbara Sikora – PGS, wzięli udział w drugim etapie I Wielkopolskiego Konkursu Poezji Religijnej i zaprezentowali publiczności swój recytatorski talent.

Wszyscy, którzy pojawili się w Luboniu, przenieśli się na kilka godzin do krainy natchnionych serc i pięknych słów, wychwalających Stwórcę tą wyjątkową modlitwą. Wcześniej uczniowie przygotowywali się intensywnie pod czujnym okiem swoich rodziców i polonistów.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, jury z pewnością nie miało łatwego wyboru. Każdy z uczestników, w swojej kategorii wiekowej, zaprezentował się najlepiej jak potrafił. Ostatecznie, decyzją jurorów, z naszych Szkół do finału zakwalifikowali się:

Maksymilian Kozłowski, Aleksandra Binczewska i Jadwiga Płuciennik.

Ostatni etap konkursu odbędzie się 17 listopada w Luboniu, gdzie uczniowie kolejny raz będą mieli szansę zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami.

Pomysł zorganizowania konkursu okazał się znakomity. Była to pierwsza tego typu inicjatywa. Liczba zainteresowanych uczniów i zaangażowanych nauczycieli pozwala mieć nadzieję, że będą następne, a spotkania z poezją religijną staną się piękną tradycją, która na dłużej zagości w naszych szkolnych kalendarzach.