Padł pierwszy klaps…

„Salezjańska Kamera” ruszyła na twórczy spacer ulicami Poznania.

Co z tego wyniknęło? Miasto odkryło przed uczniami zupełnie inne oblicze, a oni uchwycili jego tajemnice w obiektywie swojej kamery.

 To dopiero początek

Członkowie koła nie chcą zdradzać szczegółów. Cały projekt ma być niespodzianką. Wiadomo jedynie, że są w trakcie tworzenia teledysku. Każdą z jego części nagrają w innym miejscu stolicy Wielkopolski.

Collegium Maius

Pierwsze kroki skierowali do historycznego budynku – Collegium Maius, gdzie obecnie znajduje się Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Gimnazjaliści mogli tam bez przeszkód pracować nad swoim projektem, poznając nie tylko tajniki sztuki filmowej, ale także niezwykłą historię Collegium Maius.

Ogród Zamkowy

Kolejnym „przystankiem” adeptów sztuki filmowej był park przy CK Zamek. Właśnie tutaj powstał kolejny fragment tajemniczego teledysku. Tym razem gimnazjaliści – przyszli reżyserzy, aktorzy i scenarzyści – mogli próbować swoich sił na świeżym powietrzu. Praca na zewnątrz wiąże się z zupełnie innymi wyzwaniami.

Czekamy na więcej

Uczniowie będą z całą pewnością kontynuować swoje dzieło.

Poznań jest miastem, które ma jeszcze wiele do pokazania i przekazania…