Salezjańska Pracownia Krawiecka Zaprasza!

Kto by pomyślał, że pasjonaci krawiectwa doczekają się własnej pracowni krawieckiej?!

Jeszcze w tamtym roku 2011/2012 uczniowie realizowali projekty w mało przypominającej pracownię krawiecką sali, szyli tylko na jednej maszynie krawieckiej. Jedyne, co ich ograniczało, to brak miejsca… bo fantazja przy realizacji bywała ogromna! Wiele projektów zostało wykonanych ręcznie.

Dziś możemy się pochwalić! Wraz z uczniami stworzyliśmy pracownię krawiecką z prawdziwego zdarzenia! Mamy trzy maszyny do szycia, manekina krawieckiego, żelazko oraz deskę do prasowania. Pracownia tętni ogromnym życiem, zaangażowanie uczniów pozwala na ciekawe propozycje krawieckie, które realizowane są nie tylko przez dziewczyny, ale również chłopców.

Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich, którzy chcą rozwijać czy też odkryć swoje umiejętności krawieckie poprzez naukę przyszycia guzika… po suknie wieczorowe.

Poniedziałek godz. 13.40-15.25 (PSSP)

         godz. 15.25-16.10 (PGS)

Chcesz pomóc? Jeżeli posiadasz niepotrzebne materiały, które motają się wokół Ciebie i nie bardzo wiesz, co z nimi zrobić? Kółko krawieckie chętnie przyjmie wszystkie skrawki tkanin, nici, guziki, zamki…

Liczymy na Twoją pomoc!

Ogromne podziękowania dla pani Stanisławy Jonczyk za użyczenie maszyny do szycia na potrzeby kółka.