Wyjątkowe odwiedziny

Śnieg w tym roku nie dał się prosić. Przystroił wszystkie drzewa, odświętnie ubrał domy, pościelił na drogach białe dywany i przygotował naszą szkołę na przyjęcie wyjątkowego gościa – Mikołaja.

Nikt nie spodziewał się jego przybycia. Mikołaj obwieszczał wszystkim swoją obecność, używając dzwonka, którego dźwięk rozchodził się po całej szkole. Dzięki niemu wieść o przybyciu Mikołaja bardzo szybko się rozprzestrzeniła.

Obdarowywał on napotkanych na korytarzu uczniów nie tylko lizakami, ale także swoim szczerym, promiennym uśmiechem. Nie zapominał jednak o swojej „służbowej” surowości – wielu uczniów musiało odpowiedzieć na tradycyjne pytanie: „Czy w tym roku byłeś grzeczny?”. Tylko odpowiedź twierdząca gwarantowała otrzymanie słodkiego prezentu.

Chcieliśmy zatrzymać gościa dłużej. Niestety, nie dał się namówić. Renifery czekały już na niego zniecierpliwione. Jest przecież jeszcze tyle szkół do odwiedzenia…

Mikołaju, rozumiemy i serdecznie zapraszamy w przyszłym roku.