III etap konkursu wiedzy o św. Janie Bosko

W dniach 7-9 grudnia „bohaterska piątka” uczniów naszej szkoły przeżywała piękny czas w gronie młodzieży salezjańskiej całej inspektorii św. Jana Bosko na Oratoriadzie w Tarnowskich Górach.

Nie byłoby w tym spotkaniu nic nadzwyczajnego, gdyby nie ostatni III etap konkursu wiedzy o św. Janie Bosko. W finale wzięło udział 3 uczniów naszego Liceum (Greta Sibrecht – kl. III, Ewa Awzan – kl. II, Łukasz Ciesielski – kl. II) z 10 najlepszych, którzy dostali się do finału konkursu z całej inspektorii.

Sam udział w finale to wielkie wyróżnienie dla uczestników, ponieważ poziom konkursu i trudność pytań zawstydzały nawet niektórych „synów św. Jana Bosko”. Dlatego tym bardziej nasza szkoła powinna być dumna z wiedzy uczniów o księdzu Bosko.

Do ścisłego finału przeszło pięcioro uczestników, w tym Łukasz Ciesielski. Radość szkoły jest tym większa, gdyż Łukasz zdobył mistrzostwo, a tym samym stał się „Inspektorialnym Znawcą Księdza Bosko”. W nagrodę Łukasz odwiedzi miejsca, gdzie żył, mieszkał, pracował i wzrastał w świętości św. Jan Bosko.

Gratulujemy naszym uczniom odwagi w zdobywaniu wiedzy o naszym Ojcu i Nauczycielu.

Życzymy dalszych osiągnięć naukowych, by to, co już zdobyli, dało im moc i siłę do wzrostu duchowego.