Dobre wyniki na koniec ligi halowej

W sobotę 8 grudnia klasy piąte rozpoczęły ostatni weekend z piłką halową na sali w SP 34. Tym razem wyjeżdżaliśmy już o 7:30 i niektórzy mieli spory problem, żeby się obudzić na pierwszy mecz, w którym zmierzyliśmy się z SP 17. Drużyna ta trenuje w tygodniu trzy razy po 90 minut, ale na boisku to my dominowaliśmy od pierwszej do ostatniej minuty. Niestety, nie zdobyliśmy zwycięskiej bramki i rozgrywka zakończyła się dla nas pechowym remisem 0:0. W kolejnych meczach raz przegraliśmy z SP 87 – 1:2 i dwa razy schodziliśmy z boiska z trzema punktami, wygrywając 2:1 z Rokietnicą i 2:0 z Objezierzem po bramkach Bartosza Kubacha.

W ostatnim dniu turnieju, w niedzielę 9 grudnia, rozpoczęliśmy zmagania meczem z SSP 4, w którym wygraliśmy aż 4:0, a bramki zdobyli: Bartosz Kubacha x 3 i Stanisław Kuczma. Co ciekawe, przy jednej z bramek asystował nasz… bramkarz Marcin Pakuła! W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z Luboniem i nieznacznie, bo tylko 1:0, przegraliśmy. W ostatnim meczu turnieju zmierzyliśmy się w zaciętej walce z Pobiedziskami. Wyszliśmy zwycięsko 1:0 po golu Wiktora Kurzawskiego.

Trzeba podkreślić, że we wszystkich meczach świetnie spisywała się nasza obrona: Jan Adamskich, Marcin Pakuła, Wojciech Górski i Dominik Skrzydlewski. Nie tylko bardzo dobrze bronili, ale i rozgrywali piłkę oraz asystowali przy wielu bramkach. Największym wyczynem może pochwalić się Marcin Pakuła, który zagrał we wszystkich 27 meczach rozegranych przez naszą drużynę w lidze halowej.

 

W całym turnieju uzbieraliśmy 27 punktów, wygrywając 8 meczów, 3 remisując i 4 przegrywając. Dzięki temu zajęliśmy dobre VI miejsce. Najwięcej bramek zdobył Bartosz Kubacha – 15.

 

Wyniki i zdobywcy bramek:

sobota 8.12

PSSP – SP 17              0:0

PSSP – Rokietnica      2:1 (Bartosz Kubacha x 2)

PSSP – Objezierze      2:0 (Bartosz Kubacha x 2)

 

niedziela 9.12

PSSP – SSP 4              4:0 (Bartosz Kubacha x 3, Stanisław Kuczma)

PSSP – Luboń             0:1

PSSP – Pobiedziska    1:0 (Wiktor Kurzawski)

 

Skład drużyny:

Marcin Pakuła, Jan Dziabaszewski, Jan Adamskich, Antoni Parafiński, Wojciech Górski, Stanisław Kuczma, Bartosz Kubacha, Wiktor Kurzawski, Paweł Winter, Wojciech Woźny, Dominik Skrzydlewski.