Ćwiczenia teatralne na lekcji wiedzy o kulturze

W klasie drugiej i trzeciej naszego liceum realizujemy rozszerzony program wiedzy o kulturze. Daje nam to możliwość nie tylko dokładniejszego poznania różnych dziedzin kultury, ale też poznania np. konwencji teatralnych od strony praktycznej. Śledząc rozwój sztuki teatralnej w Europie, omawiamy różne typy przestrzeni scenicznej, metody gry aktorskiej i relacje między aktorem a widzem. Następnie uczniowie inscenizują kilkuminutowe spektakle, pokazując najważniejsze cechy teatru różnych epok.

W ostatnim czasie klasa druga PSLO przygotowała scenki z teatru antycznego, średniowiecznego teatru symultanicznego, teatru elżbietańskiego oraz commedia dell’arte, a klasa trzecia z osiemnastowiecznego teatru klasycznego, teatru  bulwarowego w XIX wieku, teatru werystycznego i dwudziestowiecznego teatru awangardowego.