“Betlejem to my sami” – jasełka

Uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum przedstawili prawdę o Bożym Narodzeniu swoim rodzicom, nauczycielom oraz koleżankom i kolegom.

10 stycznia młodzi aktorzy zaprezentowali jasełka inne niż zwykle. Połączyli realia betlejemskiej stajenki z rzeczywistością współczesnego domu. Przenieśli widzów ponad dwa tysiące lat wstecz, by przypomnieć, jakie trudności musieli pokonać Maryja z Józefem, gdy nikt nie chciał przyjąć ich do swego domu i …  Jezus narodził się w szopie.
Pokazali także mieszkanie współczesnej rodziny, przygotowującej się do wigilijnej kolacji. Niespodziewanie do ich drzwi zapukało małżeństwo szukające schronienia. Domownicy zajęci przygotowaniami do świętowania też nie wpuścili ich do swego domu, nie udzielili schronienia!

Gimnazjaliści uświadomili nam, że dziś narodzenie Zbawiciela mogłoby wyglądać bardzo podobnie. Przypomnieli również, że najważniejsze jest to, by Jezus narodził się w naszych sercach, dlatego tytułem jasełek  jest hasło: “Betlejem to my sami “.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów występujących w przedstawieniu widzowie mogli raz jeszcze poczuć świąteczny klimat, wspólnie śpiewać kolędy, a przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki jest prawdziwy sens Bożego Narodzenia.
Pragniemy podziękować Wszystkim, którzy z potrzeby serca pomagali  w  przygotowaniu jasełek oraz tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, sprawiając wielką radość występującym.