III Kongres Byłych Wychowanków Salezjańskich

W listopadzie we Wrocławiu w Prywatnym Gimnazjum Salezjańskim im. św. Edyty Stein odbył się trzeci już Kongres Byłych Wychowanków Salezjańskich. Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Ciesielski i Cyrus Sidor.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą z międzynarodową oprawą liturgiczną (w języku polskim, angielskim, włoskim oraz hiszpańskim) celebrowaną przez ks. Jana Gondro.

Na spotkaniu obecny był prezes GEX (Giovani Ex-Allievi, jest to stowarzyszenie młodszych BWS – do 30 roku życia) – Angela Guidina Canicoba, który wygłosił trzy prelekcje w języku angielskim. Jego wystąpienia traktowały głównie o tożsamości Byłych Wychowanków, działalności w Europie i możliwościach rozwoju stowarzyszenia.
Krótkie prezentacje przedstawili także reprezentanci BWS z Krakowa pani Ewelina Matyjasik oraz pani Ewa Dojaś – Łukomska z Poznania.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.