Strategia Wolnych Implementacji i Oprogramowania

25.09.2012 r.

W jedną z wrześniowych słonecznych śród odbyła się prezentacja projektu SWOI. Z radością powitaliśmy trenera, który płynnie i z zainteresowaniem wprowadził nas w krainę wolnego oprogramowania. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zasypując trenera ogromem pytań na temat projektu SWOI i wolnego oprogramowania. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty naszej pracy.

 

Pogromcy Scratch’a (05.12.2012 r.)

Tak właśnie możemy się nazywać po serii ćwiczeń – rozwiązując algorytmy w programie Scratch. Nie straszne są już nam błądzące w wielkim labiryncie mrówki czy skaczące zebry:) Z tygodnia na tydzień poznawaliśmy coraz szersze tajniki wykorzystania wolnego oprogramowania, aż wreszcie dostaliśmy w swoje ręce Arduino…

 

To już jest koniec… (09.01.2013 r.)

Z wielkim bólem serca rozstawaliśmy się z naszym trenerem p. Bartkiem oraz z zajęciami będącymi częścią projektu „Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji”. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przez trzy miesiące wspólnie przeżywaliśmy niezapomnianą przygodę. Rozpoczęliśmy od obsługi systemu operacyjnego Linux, poznaliśmy grafikę wektorową w otwartym programie InkScape, aż wreszcie łącząc zabawę i programowanie w Scratch, doszliśmy do programowania mikrokontrolerów Andruino – na co wszyscy z niecierpliwością czekali.
Kończący się projekt „Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji” otworzył nam okno na świat wolnego oprogramowania, z którego z chęcią będziemy korzystać na zajęciach pozalekcyjnych w PGS Poznań.