Ferie na sportowo

W drugim tygodniu ferii chłopcy z III i IV klasy Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej wzięli udział w dwóch turniejach piłki nożnej organizowanych przez UKS Śmiały i miasto Poznań. W pierwszym turnieju, który odbył się w poniedziałek 21 stycznia, graliśmy z dwoma drużynami ze Szkoły Podstawowej nr 51 i jedną drużyną SP nr 1 z Lubonia. Mimo wielkiego zaangażowania zajęliśmy IV miejsce, ale trzeba podkreślić, że nasi chłopcy grali w takim turnieju po raz pierwszy.

Drugi turniej trwał od 23 do 25 stycznia na hali sportowej „Chwiałka B”. Graliśmy ponownie z dwoma drużynami SP 51, drużyną SP 34 i dwoma drużynami SP nr 1 z Lubonia. I tym razem zaczęliśmy już znacznie lepiej, wygraliśmy i zremisowaliśmy z lubońskimi drużynami. Salezjańska drużyna nabierała nowych umiejętności i doświadczenia w każdym meczu. A co najważniejsze chłopcy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi, że mogą aktywnie spędzać ferie zimowe.

Naszymi najlepszymi strzelcami okazali się Hubert Jaźwicki i Wojciech Woźniak, który został najlepszym zawodnikiem konkursu rzutów karnych. Świetnymi obrońcami okazali się Stanisław Płuciennik, Szymon Wiśniewski i Przemysław Pers. Bartosz Jaźwicki i Paweł Winter pomagali, ile mieli tylko sił w nogach, zarówno w obronie jak i w ataku. Na bramce pięknie zaprezentował się Kacper Jaźwicki.

Gratulujemy!!!

Skład drużyny: Paweł Winter, Wojciech Woźniak, Kacper Jaźwicki, Hubert Jaźwicki, Bartosz Jaźwicki, Szymon Wiśniewski, Stanisław Płuciennik i Przemysław Pers.