Salezjanie bardzo wysoko w sportowych rankingach

Może nie wszyscy wiedzą, ale za wszystkie zawody sportowe, w których biorą udział nasi uczniowie przyznawane są punkty. Im wyższe miejsce i im więcej drużyn lub zawodników się pokonało, tym więcej otrzymuje się punktów. Na podstawie tej punktacji tworzony jest ranking szkół z terenu całego Poznania.

Nasze gimnazjum jest w tej chwili na VI miejscu i ma 237 punktów na swoim koncie. Najwięcej punktów zdobyli dla nas: piłkarze, tenisiści stołowi, badmintoniści i chłopcy reprezentujący nas w biegach przełajowych. Kolejną konkurencją, w której wystąpimy są szachy drużynowe oraz unihokej dziewcząt i chłopców. Liczymy na wielki zaangażowanie i dobre wyniki.

Jeśli chodzi o szkoły podstawowe to w tej chwili zajmujemy III miejsce i mamy na koncie 182 punkty. Do tej pory najlepiej punktowali: piłkarze, tenisiści, badmintoniści i biegacze, a całkiem nieźle zaprezentowała się również drużyna pływaków. Jeszcze w tym tygodniu będziemy starali się zdobyć kolejne punkty na turnieju warcabów drużynowych, a w przyszłym tygodniu nasza świetna drużyna unihokeja dziewcząt powalczy o awans do wielkiego finału.

Gratulujemy!