Zbiórka darów dla rodaków z Wileńszczyzny

“Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi” – bł. Jan Paweł II

W dniach 12-30 listopada 2012 r. uczniowie naszej szkoły z os. Stare Żegrze kolejny raz uczestniczyli w akcji „Zbiórka darów dla rodaków z Wileńszczyzny” organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Poznaniu. Duże zaangażowanie uczniów i ich rodziców przyczyniło się do zebrania wielu artykułów szkolnych, spożywczych, przede wszystkim słodyczy, jak również książek i gier planszowych.

10 grudnia delegacja z kilkunastu instytucji i placówek oświatowych, także z naszej Szkoły wyruszyła w podróż do Wilna, by przekazać wszystkie zebrane dary. Obdarowaliśmy polskie szkoły w Wilnie, Duksztach Pijarskich, Rzeszy i Kolonii Wileńskiej. Niezapomniane wrażenia i emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Uczniowie z tamtejszych szkół długo przygotowywali się na nasze przybycie, organizując krótkie przedstawienia, śpiewy, deklamując piękne polskie wiersze.

Radość odwiedzonych dzieci i ich nauczycieli utwierdziły nas, że dla takich chwil warto pomagać.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!!