Bal z Burym Misiem

Śmiech i wesoła muzyka wypełniały w tłusty czwartek korytarze naszej Szkoły. Po raz pierwszy, w ramach wolontariatu, uczniowie zorganizowali bal przebierańców dla osób niepełnosprawnych ze Wspólnoty Burego Misia.

Uczniowie z 5 i 6 klasy szkoły podstawowej wraz z panią Lidią Bąkiewicz przygotowali piękne dekoracje, które już od wejścia wprowadzały wszystkich w balowy nastrój. Młodzież z gimnazjum i liceum zadbała o przygotowanie stołów i poczęstunek. Nasi goście spróbowali domowych wypieków oraz pączków przekazanych na ten cel przez samorząd szkolny.

Podczas gdy w sali trwały wesołe rozmowy przy kawie i ciastku, na korytarzu odbywały się radosne tańce i zabawy. Niektórzy z naszych gości w ogóle nie schodzili z parkietu dzięki doskonałej muzyce serwowanej przez Patryka i Adriana z 2 klasy PSLO. W czasie imprezy odbyła się również loteria fantowa, w której każdy z uczestników balu wylosował drobny upominek. Bure Misie oraz ich opiekunowie kolorowo przebrani za różne postacie bawili się z nami wyśmienicie! Mamy nadzieję jeszcze się z nimi spotkać.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tego balu – tym którzy przynieśli fanty na loterię, wrzucili pieniążek do puszki, zadbali o dekoracje i poczęstunek lub zabawiali naszych gości podczas imprezy.

Wkrótce w galerii będzie można obejrzeć zdjęcia wykonane przez Michała Wawrzyniaka z 3 klasy PGS.

Niech podsumowaniem tego wydarzenia będą słowa księdza Jana Twardowskiego „Nie wierzę w przypadkowe znajomości, uważam, że każde spotkanie z drugim człowiekiem jest przygotowane przez Pana Boga. Zawsze jest jakiś dalszy ciąg, który okazuje się ważny.”