Wspólne kolędowanie

Wspólne kolędowanie

W styczniu uczniowie PSLO zaprosili wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie – w pięknie przygotowanej sali, przy szopce i choince, racząc się domowymi wypiekami mogliśmy przez ponad dwie godziny wspólnie śpiewać i sprawdzać (a także pogłębiać) swoją znajomość kolęd. Teksty kolęd wyświetlane były na ekranie, dzięki czemu można było odkryć, że nawet te najbardziej popularne mają swoje tajemnice – mało znane zwrotki, bardzo ciekawe treści, dziwnie dziś brzmiące staropolskie zwroty.

Śpiewających wspierali instrumentaliści, a gdy w śpiewaniu następowała krótka przerwa, mogliśmy dowiedzieć się mało znanych szczegółów o historii polskich kolęd i o ich znaczeniu w rodzimej tradycji. Tego wieczora udało nam się zaśpiewać wspólnie ponad trzydzieści kolęd (niektóre z nich zabrzmiały w tym gronie po raz pierwszy) i chociaż nie wszyscy byli przygotowani na aż tak wielki wysiłek wokalny – wieczór trzeba uznać za bardzo udany.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.