Akcja „Zostań molem książkowym cz. I” zakończona!

„Czytanie to podstawowa umiejętność ucznia, potrzebna mu do poznawania świata. Ale zanim nasze dziecko zacznie sprawnie wykorzystywać ją ma przed sobą długą drogę. Tylko od dorosłych tak naprawdę zależy, czy droga ta będzie prostą i szeroką aleją, a nauka czytania przyjemnym po niej spacerem, czy też wąską, kamienistą ścieżką, po której będzie kroczyło z trudem”.

Uczniowie klasy drugiej przez ubiegły semestr z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w akcji pt. „Zostań molem książkowym”. Akcja ta jest również połączona z „Wtorkowym czytaniem na zawołanie”, podczas którego dzieci są zachęcane do czytania książek przez odwiedzających nas gości.

Prawdziwym „molem książkowym” został nasz rekordzista – Antoni Baszyński, który przeczytał ponad 50 książek. Równie wytrwale podążały za nim dziewczynki: Zuzanna Jachowska oraz Marta Dutkiewicz, które przeczytały blisko 40 książek. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników akcji oraz serdeczne podziękowania dla rodziców dzieci.

„(…) każda książka otwiera przede mną okno na nowy, nieznany świat (…)”