Reprezentantki naszej szkoły zagrają w finale Mistrzostw Poznania

 W piątek 15 lutego w sali sportowej Gimnazjum 24 odbył się półfinał Mistrzostw Poznania w unihokeju dziewcząt, w którym wzięła udział nasza drużyna. Oprócz nich na turnieju grały drużyny z SP 78, SP 19 i SP 20. Awansem do rozgrywek finałowych premiowane były dwa pierwsze miejsca.

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z SP 19. Początek był dosyć nerwowy, ale pierwsza bramka uspokoiła grę naszej drużyny. Z każdą kolejną minutą zdobywaliśmy przewagę. Ostatecznie wygraliśmy aż 9:0, a bramki zdobywały: Weronika Wisoky – 6, Marta Wiśniewska – 2 i Aleksandra Adamska – 1.

Drugi mecz okazał się dla nas najtrudniejszy. Graliśmy z solidną drużyną „dwudziestki”. Na prowadzenie wyszły nasze przeciwniczki, ale nie poddawaliśmy się i po bramce Weroniki Wisoky doprowadziliśmy do remisu.Błąd w obronie kosztował nas kolejną bramkę. Mimo że mieliśmy w tym meczu wiele okazji do zdobycia bramek, to SP 20 wygrała mecz.

Ostatni mecz decydował o drugim miejscu w grupie i awansie do finału. Naszym przeciwnikiem była SP 78 z os. Kwiatowego. Pierwsze minuty były dość wyrównane, ale szybko udało nam się uzyskać przewagę. Dziewczęta z PSSP wygrały 5:0. Bramki zdobywały: Weronika Wisoky – 4 i Zuzanna Wiśniewska – 1.

Ostatecznie zajęły drugie miejsce i w finale zmierzą się z SP 85, SP 25 i ponownie z SP 20. Umiejętności, które pokazały nasze uczennice, zapowiadają walkę o złoto! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny:

Magdalena Pakuła, Oliwia Suchowiak, Katarzyna Zielonacka, Weronika Wisoky, Zuzanna Wiśniewska, Jadwiga Wyrwińska, Marta Wiśniewska, Wiktoria Drajer, Aleksandra Adamska, Maja Gosławska, Anna Kolecka i Agnieszka Bajer.

[nggallery id=119]