Odpowiedź z Watykanu

Wiadomość o rezygnacji Benedykta XVI z tronu papieskiego zaskoczyła chyba wszystkich. Była „nieoczekiwana, wstrząsająca, poruszająca i wzruszająca”, jak powiedział watykański sekretarz stanu – kardynał Tarcisio  Bertone.

Dla uczniów naszej szkoły również wiadomość o abdykacji Papieża była zaskoczeniem. Rozmowy o tym wydarzeniu skłoniły do refleksji i spontanicznej reakcji członków koła „Salezjańska Kamera”, którzy wysłali list do Papieża i podziękowali Ojcu Świętemu za cały pontyfikat, za wizytę w Polsce, za słowa kierowane do Polaków w czasie audiencji w języku polskim, za modlitwy i troskę o młode pokolenie.

Życzyli także Ojcu Świętemu dużo zdrowia i sił na dalsze lata, zapewniając o pamięci w modlitwie w tym trudnym okresie. Prosili o błogosławieństwo na dalsze lata nauki.

Ku zaskoczeniu wszystkich przyszła odpowiedź z Watykanu.