Słów kilka o psach i wilkach…

To tytuł wykładu, który na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu przedstawiły uczennice klasy 5a PSSP.

Ola Szenrok i Zosia Till przygotowały prezentację i opowiedziały o różnych gatunkach z rodziny psowatych. Dziewczynki mówiły nie tylko o rasach i pochodzeniu psów, ale także o roli psa w pomocy osobom niewidomym i niepełnosprawnym (dogoterapia).

Pokazały nam, że pies to nie tylko najlepszy i najwierniejszy przyjaciel człowieka, ale także zwierzę to sprawdza się przy ratowaniu życia ludzkiego (z zawalisk, spod lawin czy z wody). Okazało się, że bardzo wielu ludzi zawdzięcza swoje życie – dobrze wyszkolonym psom.

Po prezentacji i wykładzie nasze Małe Medyczki musiały odpowiedzieć na wiele pytań zadawanych przez słuchaczy (uczestników projektu Mały Medyk), zgromadzonych w auli Centrum Dydaktyczno – Naukowego UM w Poznaniu.