Licealna Grupa Teatralna przygotowuje nowe przedstawienie

Już 16 kwietnia będzie można zobaczyć efekty naszej pracy, tymczasem zapraszamy do poczytania o naszym spektaklu i do obejrzenia zdjęć z prób:

Jakub: Wielu z Was chętnie chodzi do teatru. Jednak czy nie lepiej jest rozkoszować się sztuką, równocześnie podziwiając starania kolegów i koleżanek? To tylko jeden z wielu powodów, dla których warto nas obejrzeć! Gorąco zapraszam!

Agnieszka S.: Dlaczego warto obejrzeć nasz spektakl? Licealna Grupa Teatralna wraz z swoim opiekunem nigdy nie idzie na “łatwiznę” i za każdym razem stara się pokazać coś nowego swoim widzom, zaskakując formą, wykonaniem oraz uzdolnieniami aktorów. W każdy spektakl wkładamy dużo pracy i energii, w naszych działaniach widać zamiłowanie uczniów do tej formy sztuki. Chcemy pokazać innym, ile radości i zabawy czerpiemy z teatru.

Dawid W.: “Sztuka zniechęcenia” jest kolejnym oryginalnym przedstawieniem, które nie będzie opierać się tylko na umiejętnościach czysto aktorskich. W naszym występie zostaną bowiem wykorzystane także inne talenty aktorów. Przedstawienie powinno bardzo zaciekawić widzów, ponieważ pierwszy raz w historii LGT ujrzą oni prawdziwą “walkę” sceniczną trzech mężczyzn o serce jednej kobiety:) Spektakl ten pokazuje wyraźnie, iż zaledwie jeden, lecz mocny bodziec, może spowodować wielką zmianę w światopoglądzie człowieka i sprawić, żeby jego hierarchia wartości uległa nagłej zmianie.

Agnieszka G.: Często zachwycamy się sztuką, dostrzegamy jej piękno i podziwiamy artystów, warto jednak zauważyć, że poprzez sztukę dowartościowujemy prawdziwe życie. Możemy podzielać poglądy Kordiana, wołającego, że Szekspir „zbudował górę większą od góry, którą Bóg postawił”, ale to przecież świat i życie są tym, z czego sztuka czerpie i na czym się wzoruje. Może więc powinniśmy poszukać sensu i piękna w świecie? Niech zachętą do tego będzie nasz spektakl…