Salezjanie na turnieju piłki nożnej

W sobotę 16 marca drużyna złożona z chłopców z klas piątych wzięła udział w finałowym turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kicinie. Oprócz nas grały drużyny Stopera Poznań i Rekordu Chludowo.

Pierwszy mecz ze Stoperem zaczęliśmy niezbyt dobrze, bo od wyniku 2:0 dla Stopera, ale nasza gra z każdą minutą wyglądała coraz lepiej. W drugiej połowie na boisko wszedł Dominik Skrzydlewski i strzelił kontaktowego gola. Chwilę później do remisu doprowadził Bartosz Kubacha i takim wynikiem zakończył się mecz.

Następnie spotkaliśmy się z Rekordem. Bramkę honorową zdobył Antoni Parafiński i przegraliśmy 1:2.Teraz przyszedł czas na rewanże, najpierw ze Stoperem, a później z Rekordem.

W odróżnieniu od pierwszego meczu to my szybko wyszliśmy na prowadzenie po bramkach Antoniego Parafińskiego i Bartosza Kubachy.Następnie Stoper zdobył dwie bramki i mecz zakończył się remisem 2:2.

Ostatni, bardzo ważny mecz, decydował o końcowym wyniku w turnieju. Tym razem drużyna z Chludowa nie miała większych szans i zdecydowanie wygraliśmy 5:2, bramki zdobywali: Bartosz Kubacha (dwie), Antoni Parafiński, Dominik Skrzydlewski i Stanisław Kuczma po jednej.

Dzięki tej wygranej zajęliśmy drugie miejsce w tym turnieju oraz w całym cyklu.

Gratulacje!!!

Skład drużyny:

Marcin Pakuła, Wojciech Górski, Jan Adamskich, Dominik Skrzydlewski, Antoni Parafiński, Bartosz Kubacha i Stanisław Kuczma.

Trener: Łukasz Włoch