“Srebrne” dziewczęta z naszej szkoły

W piątek 22 marca w naszej szkole odbył się turniej unihokeja dziewcząt o Mistrzostwo Poznania, w którym spotkały się cztery najlepsze drużyny poznańskich szkół: PSSP, SP 20, SP 25 i SP 85.

Ta ostatnia drużyna była naszym pierwszym przeciwnikiem i stoczyliśmy z nią emocjonujący mecz. Po pierwszej tercji przegrywaliśmy 1:2, ale już w drugiej straty zastały odrobione z wynikiem 3:3. W ostatniej decydującej części to nasze dzielnie walczące dziewczyny wyszły na prowadzenie i mecz zakończył się wyygraną 5:4. Wszystkie bramki zdobyła Weronika Wisoky, ale cała drużyna zasłużyła na wielkie brawa. To było niezwykle cenne wydarzenie, które pozwoliło nam uwierzyć we własne możliwości.

Po kilku chwilach odpoczynku czekał nas kolejny mecz, tym razem z reprezentantkami SP 25. Zaczęliśmy go od prowadzenia i pozostało tak do końca. W pierwszej tercji zdobyliśmy cztery bramki (w tym 3 Weronika Wisoky i jedną Wiktoria Drajer), a straciliśmy dwie. Druga tercja była remisowa i w tym momencie na tablicy wyników widniało 5:3 dla naszej drużyny. Ostatnia tercja to potwierdzenie dominacji naszych dziewczynek, które podwyższyły wynik na 7:3. Nasze drugie zwycięstwo stało się faktem.

Ostatni nasz mecz decydować miał o końcowym wyniku turnieju. Choć zespół ze szkoły salezjańskiej musiał sobie radzić bez dwóch podstawowych zawodniczek, to zagrał bardzo dobrze, z wielka determinacją i zaangażowaniem. Niestety, nie udało nam się zdobyć żadnej bramki, a w dość pechowy sposób straciliśmy jedną w drugiej tercji. Taki wynik oznaczał, że nasza drużyna zajęła II miejsce, ustępując jedynie SP 85. Za nami uplasowały się SP 20 i SP 25. Dziewczynki z Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej zostały wicemistrzyniami Poznania w unihokeju!!!

Dodatkowo najlepszym strzelcem drużyny była Weronika Wisoky, której w ataku pomagały Zuzanna Wiśniewska, Wiktoria Drajer, Marta Wiśniewska, Aleksandra Adamska i Agnieszka Bajer. Kapitalnie w bramce spisywała się Magdalena Pakuła, która łapała wszystkie możliwe do wyłapania piłki. W obronie dzielnie spisywały się za to: Jadwiga Wyrwińska, Oliwia Suchowiak, Katarzyna Zielonacka, Maja Gosławska i Anna Kolecka.

Wszystkim dziewczynkom, nie tylko za sam turniej finałowy, ale i za kilka miesięcy treningów należą się wielkie gratulacje!!!

 

Wyniki:

SP 25 – SP 20             3:4

PSSP – SP 85              5:4

SP 25 – PSSP              3:7

SP 20 – SP 85             2:5

SP 25 – SP 85             0:12

SP 20 – PSSP              1:0

 

Skład naszej drużyny:

Magdalena Pakuła, Zuzanna Wiśniewska, Wiktoria Drajer, Marta Wiśniewska, Aleksandra Adamska, Agnieszka Bajer, Jadwiga Wyrwińska, Oliwia Suchowiak, Katarzyna Zielonacka, Maja Gosławska, Anna Kolecka i Weronika Wisoky.

Trener: Łukasz Włoch

Galeria fot. Michał Wawrzyniak 3B PGS