Z ortografią za pan brat…

We wtorek, 12 marca 2013 roku o godzinie 13:00, kilku śmiałków z gimnazjum i liceum udało się do Instytutu Filologii Polskiej UAM (Collegium Maius), aby zmierzyć się z ortografią.

Organizatorami II edycji Poznańskiego Dyktanda Pisz Poprawnie był Instytut Filologii Polskiej, wraz z Zespołem Rady Języka Polskiego i Radiem Emaus.

Celem zabawy była popularyzacja poprawnej polszczyzny w zakresie słownictwa religijnego wśród dziennikarzy, redaktorów, wydawców, nauczycieli, studentów i licealistów.

Byliśmy tam i my: Bartłomiej Walkowski, i Dominik Lisiecki z 3b PGS oraz Zuzanna Piechota, Róża Rausz, i Mateusz Cholewa z 1 PSLO. Towarzyszyła nam pani pedagog, która wspólnie z nami spróbowała swoich sił w naprawdę trudnym dyktandzie.

Po napisaniu i sprawdzeniu prac poznaliśmy kilka zasad, i reguł pisowni. Udało nam się także udzielić krótkiego wywiadu dla Radia Eska. Otrzymaliśmy certyfikaty udziału w konkursie oraz nagrody książkowe.

[nggallery id=137]