Jak świeże bułeczki

Dziennikarskie pasje i talenty trzeba rozwijać i pielęgnować. Nasza szkoła doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego wydaje „Salezjańską Gadułę” – szkolny dwumiesięcznik. 

Przyszli dziennikarze mogą umieszczać w gazetce swoje teksty. Szlifowanie umiejętności redakcyjnych i kształtowanie zdolności twórczego pisania to w tym zawodzie podstawa. Redagowanie „Salezjańskiej Gaduły” stanowi znakomite ćwiczenie dla wszystkich, nie tylko tych, którzy wiążą swoją przyszłość z dziennikarstwem.

Uczniowie bardzo zaangażowali się w tworzenie dwumiesięcznika. Piszą chętnie. Błyskotliwie, celnie i odważnie komentują szkolną rzeczywistość. Dzielą się swoimi opiniami, wyrażają własne poglądy. Poza tym praca nad każdym numerem gazetki pomaga kształtować właściwe postawy obywatelskie. Zachęca także do czynnego udziału w życiu społecznym, angażuje uczniów w działania na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

Z każdym numerem przybywa coraz więcej czytelników oraz tych, którzy chcą spróbować swoich sił jako dziennikarze. Nakład w marcu wyczerpał się jak świeże bułeczki. Przyszły miesiąc może przynieść wiele niespodzianek. Młodzi dziennikarze na pewno niczego nie pominą!