Kwietniowe wycieczki uczniów z klas 1-3 PSSP

We wtorek odbyliśmy podróż po odległych kontynentach wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Zwiedziliśmy łącznie dziewięć pawilonów tematycznych, w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny.

Poza egzotycznymi roślinami widzieliśmy również: akwaria z żółwiami, terraria z gadami, które wzbudziły duże emocje. W ciepłych i wilgotnych pawilonach dzieci podziwiały także rośliny tropikalne o efektownych liściach oraz pnączach, bananowce, paprocie, rośliny owadożerne, palmy, daktylowce, sagowce oraz wiele gatunków kaktusów.

Atrakcją było podziwianie roślin i ryb w oczkach wodnych oraz akwariach. Niewielką część Palmiarni zamieszkiwały motyle. Udało nam się zobaczyć zaledwie kilka sztuk, ale dla dzieci była to olbrzymia atrakcja. Obejrzeliśmy również wystawę muszli morskich. Podczas zwiedzania mogliśmy podziwiać również prace pedagogów i studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Bawiliśmy się na placu zabaw znajdującym się w Parku Wilsona. Spacerując, obserwowaliśmy, jak natura budzi się z zimowego snu. Na pewno była to świetna lekcja przyrody.

W środę dzieci z klasy 1A i 1B wzięły udział w „Lekcji w kinie – I kto to mówi”. Temat zajęć dotyczył polskiego dubbingu. W czasie lekcji dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje dubbing do filmów animowanych. Razem z Krzysztofem Tyńcem odwiedziły prawdziwe studio dubbingowe i zobaczyły, jak aktorzy użyczają swojego głosu znanym postaciom bajkowym takim jak: Gargamel, Królik Bugs czy Prosiaczek.

Podpatrywały też znanych aktorów podczas pracy nad dubbingiem. Na koniec lekcji wszyscy wzięli udział w rozwiązywaniu zagadek dotyczących ulubionych bohaterów znanych kreskówek. Po krótkiej przerwie obejrzeliśmy film pt. „I Ty możesz zostać bohaterem”. Jest to historia 10-letniego chłopca, który nie wierzy we własne możliwości i dopiero podczas niebezpiecznej wyprawy zaczyna rozumieć, że warto podejmować wysiłek, aby spełnić swoje marzenia.

W czwartek udaliśmy się do Domu Kultury „Na Skarpie”, gdzie byliśmy uczestnikami spektaklu Teatru Droga im. Jana Pawła II w Poznaniu. Kostiumy, muzyka i scenografia przeniosła nas do pełnej przepychu i uroku epoki baroku. „Tajemniczy kwiat” opowiada, skąd brać siłę do życia, gdy świat nas nie rozpieszcza. Kotka w przedstawieniu stale marudziła i pokazywała swoje humorki, a malarz na przekór wszystkiemu pokazał, jak zachować radość dziecka w różnych chwilach. „Szczęśliwy Książę” jest wrażliwy na potrzeby innych ludzi, pokazuje, jak dyskretnie wyciągnąć dłoń do drugiego człowieka. Każdy mógł doświadczyć szczęścia płynącego z udzielonej pomocy. Cudownych przeżyć mogliśmy doświadczyć podczas trwania „Opowieści”.

Dzieciom przedstawienie się podobało, również dlatego, że w rolę malarza i księcia wcieliła się Pani Justyna, wychowawczyni klasy 1a. Po przedstawieniu wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych. Dzieci wykonały maski kotów z plastikowych talerzy. Przedstawienie oparte było na opowiadaniach B. Ferrero: „Słonecznik”, „Szczęśliwy Książę”, wierszu M. Wierzbowieckiej „Mak i skrzyp” oraz bajki W. Sutjewa „Kapryśna kotka”.
Kwietniowe wycieczki były bardzo udane i już nie możemy doczekać się kolejnych…☺