“Nauczyłam się obserwować świat” – Zuzanna Bandosz o swojej pasji

Nazywam się Zuzanna Bandosz i chodzę do Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego. Moją największą pasją jest sztuka, a dokładniej rysunek i malarstwo. Nie bardzo pamiętam, jak to się zaczęło, ponieważ tworzę od najmłodszych lat.

Oczywiście, na początku nie wychodziło mi tak, jakbym chciała. Ręka nie potrafiła odwzorować obrazu z mojej głowy. Rysowałam wtedy tak długo, aż uzyskałam oczekiwany efekt. Ten upór sprawił, że moje prace stawały się coraz ładniejsze. Mimo to czułam, że potrzebuję rad doświadczonych artystów, którzy zdradzą mi tajniki malarstwa. W związku z tym rodzice zapisali mnie na lekcje rysunku, gdy miałam 11 lat.

Cały czas się uczę i robię postępy w tej dziedzinie, chociaż przede mną jeszcze dużo pracy. Poza tym, uwielbiam chodzić do muzeów i oglądać obrazy. Nie mam swojego ulubionego malarza czy kierunku w malarstwie. Lubię wszystkie dzieła, które są interesujące i przemawiają do mnie.

Co daje mi moja pasja? Nauczyłam się obserwować świat. Jest to bardzo ważne, szczególnie przy rysowaniu martwej natury. Jednakże przydaje się także w codziennym życiu, bo sprawia, że świat nie jest taki monotonny, jak mogłoby się zdawać.