Salezjanie uczcili pamięć o. Józefa Jońca

W piątek 12 kwietnia odbył się III Bieg im. o. Józefa Jońca organizowany przez Zespół Szkół Zakonu Pijarów. Oczywiście i tym razem nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu uczniów z naszej szkoły.

Jako pierwsi na starcie stanęli uczniowie z klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej. Nie udało nam się co prawda zając wysokich lokat, ale trzeba podkreślić, że pomimo niesprzyjającej pogody nasi najmłodsi biegacze stawili się bardzo licznie i z wielką chęcią i zaangażowaniem rywalizowali w swoich pierwszych zawodach.

W kolejnych biegach wzięły udział III i IV klasy. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczynki z klasy IV, Emilia Olbińska była II, a Anna Kolecka ukończyła bieg na miejscu siódmym. Jeśli chodzi o szkołę podstawową, to najlepszy wynik osiągnęła Jadwiga Wyrwińska z klasy VA, która ukończyła swój bieg na II miejscu.

Najwięcej radości przyniósł nam bieg w kategorii I i II klasy gimnazjum. I miejsce zajął Etienne Brotier, III Błażej Kosicki, IV był Michał Błaszak, a VII Witold Wróż. Nie mniej zadowoleni byliśmy po biegu, w którym rywalizowały dziewczęta z III klasy gimnazjum i I liceum, ponieważ I miejsce zajęła Katarzyna Sokołowska, a II Marta Bogucka. Nieźle zaprezentowali się też chłopcy biegnący w tej kategorii wiekowej. Gabriel Brotier stanął na najniższym stopniu podium, a Kacper Barełkowski przybiegł do mety na VIII miejscu.

Gratulujemy dobrych wyników i zaangażowania!!!